Budynek i wyposażenie

Katolickie Przedszkole Niepubliczne im. Świętej Rodziny w Nowym Sączu mieści się w dużym, wolnostojącym budynku z ogrodem.
Funkcjonalne i estetyczne sale dostosowane są do potrzeb dzieci, zapewniają im dużą przestrzeń do zabawy i nauki.
Sale wyposażone są w atestowane, nowoczesne meble z możliwością dostosowania ich do wzrostu dzieci.
W ostatnich latach dokonano kapitalnego remontu i modernizacji pomieszczeń przedszkola. Przedszkole jest systematycznie wyposażane w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne. Dzieci korzystają z pięciu przestronnych sal do zabaw i zajęć (każda z osobną łazienką).

Przedszkole posiada profesjonalnie urządzoną salę gimnastyczną.

Kuchnia

Przedszkole posiada własną kuchnię, która oferuje dzieciom urozmaicone, smaczne i bogate w warzywa i owoce posiłki (śniadanie, obiad, deser, podwieczorek).
Kuchnia wyposażona jest w nowoczesne urządzenia.

Ogród

Przedszkole posiada duży, słoneczny ogród z różnorodnymi drzewami i krzewami, z boiskiem, górką do zjeżdżania na sankach, wyposażony jest w atrakcyjny sprzęt do ćwiczeń i zabaw na powietrzu.

Przedszkole realizuje

Zestaw programów oraz stosowane metody i metodyki pracy z dzieckiem w wieku przedszkolu gwarantują dzieciom osiągnięcie efektów zapisanych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego i bardzo dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.

Dla dzieci proponujemy

* Naukę religii (katechezę) w Przedszkolu
* Rytmikę z umuzykalnieniem.
* Kółko taneczne.
* Języka angielski.
* Gimnastykę korekcyjną.
* Logoterapię.
* Opiekę psychologa.
* Rozój dziecka przez sztukę z elementami arteterapii.
* Zajęcia rytmiczno-taneczne.
* Szkołę tańca.
* Wycieczki przyrodnicze i poznawcze: Nawojowa, Stróże, Stary Sącz, Miasteczko Galicyjskie, Skansen i inne.
* Teatrzyki w przedszkolu.
* Wyjścia do: biblioteki, kina, apteki, fryzjera, pasmanterii, na pocztę, itp.
*Spotkania w ciągu roku z: Misjonarzem, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Lekarzem, Dentystą, Pielęgniarką, Pszczelarzem, Górnikiem, Rycerzami, Autorami książek dla dzieci, sławnymi sportowcami i z innymi ciekawymi zawodami.

Dla Rodziców proponujemy

* Zebrania grupowe i zajęcia otwarte.
* Dni otware w grupach.
* Kontakty indywidualne.
* Gazetki grupowe i stronę internetową.
* Wspólne przeżywanie uroczystości przedszkolnych i kościelnych.
* Wspólne świętowanie.
* Festyn Rodzinny.
* Rocznicę poświęcenia groty ze Świętą Rodziną i nadania imienia przedszkolu.

Czas zabaw i przebywania dziecka w przedszkolu

11 miesięcy - od września do lipca -
od poniedziałku do piątku, od godz. 630 do godz. 1630.

Czesne - 250 zł + 6 zł dzienna stawka żywieniowa